2014.07.31

Kategori » Rüyalar

Rüyada dana kesmek

cinler

Rüyada dana kesmek, şöhreti yakalamaya, toplum içerisinde mutlu olmaya, belli bir makam ve mevki kazanıp, memuriyet elde etmeye, kabiliyetli ve hünerli bir kişi olmaya, rahatlığa, feraha ve para kazanmaya, verdikleri söz de durmaya ve emanete edilene sahip çıkılacağına yorulmuştur. Çok büyük çaba harcamadan hatırı sayılır bir kazanca kavuşulacağı şeklinde de yorumlanmıştır.

Ayrıca kısmet kapılarının açılacağı olarak ta yorumlanmıştır. Girilecek yeni işte başarıya, mutluluğa ve berekete işarettir. Daha çok olumlu ve güzel bir rüya olarak yorumlanmış ancak kimi ilim sahipleri ise ticari başarısızlığa, moral bozukluğuna, çalışılan yerde oluşacak huzursuzluğa yormuş ve sonunda sabredilmesinin ardından da başarıya ve bol kazanca sahip olunacağı şekilde tabir edilmiştir. Rüya da dana kesmek özünde bu şekilde yorumlanmış ve tabir edilmiştir.

Daha detaylı olarak yorumlamak gerekirse rüyada genel itibari ile büyük baş hayvan görmek mutlu ve huzurlu bir hayata yorulur. Çalışılan işlerin sonunda başarının ve mükâfatın geleceğine, çok para ve zenginliğin işareti olarak görülmüştür. Doğum yapacak bir inek görmek yeni bir bebek sahibi olunacağına, refah seviyesinin çok yüksek olduğu bir yıla, itibarın artmasına ve bolluğa işarettir.

Büyük baş hayvanın yeri eşelemesi hastalığa, kişinin üzerine saldırması kedere, boynuzlaması ya da vurması ise en yakınlarından kişiye zarar geleceğine delil olarak gösterilmiştir. Dananın boynuzlarını görmek ise iyi olarak yorumlanmıştır. Sıkıntıların biterek kişinin elinin bollaşacağı anlamları yüklenmiş, mal birikiminin artacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Besili ve kilolu bir danaya binmek yine zenginlik alameti olarak görülmüş, zayıf ve besili olmayan bir danaya binmek tam tersi yokluk ve fakirlik olarak yorumlanmıştır. Sağlıklı ve besili dana gücün ve varlığın simgesi olarak görülmüştür. Besili dana aynı zaman bollukla geçecek bir seneye yorulmuştur. Aksi zayıf olarak görülen dana, Hatalı ve yanlış işlerden dolayı uzunca bir süre sıkıntılı günler geçirileceği şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada dana kesip etini dağıtmak bol kısmet açıklığı olarak yorumlanmıştır.

Girişilecek işin hayırla sonuçlanacağı ve bol kazanç ile sonuçlanacağı söylenir. Diğer rüya tabiri yapan ilim adamlarına göre, rüyada görülen dananın renginin de bazı tabirleri vardır. Siyah renkli dana görmek mutluluk ,refah ve huzur olarak yorulmuştur, dananın alaca renkli olması ise senenin belli zamanlarının zor ve sıkıntılı geçeceği anlamındadır.

Besili olarak görülen danalar bol ve bereketli geçecek bir yıl olarak yorumlanırken, ince zayıf ve bitkin görünen dana yoklukla geçecek sıkıntılı ve zor bir seneye yorumlanmıştır. Dananın işkembesini görmek yine yıl içerisinde bol ve bereket olarak yorumlanır. Yolda bir dana bulduğunu gören kişi ehlinden bir sanat öğreneceği şeklinde yorumlanır. Kişi eğer bekâr ise Saliha bir hanım ile yuva kuracağı anlamı taşır. Kesilen danayı yüzülürken görmek ise yakınlar arasından gelecek zararlara yorulmuştur.

Bir insan ineğin sütünü sağdığını ve bu sütü içtiğini görürse o insanın zengin olacağı, zengin ise zenginliğinin artacağı söylenir. Kişiye buzağı verildiği görülürse yakın zamanda evladı olacağı anlamı yüklenmiştir.Dana eti yediğini gören kişi için çok fazla mal kazanacağı yorumlanmış, eğer kişi hasta ise hastalığından şifa bulacağı söylenmiştir. Rüyada dana görmek güzel bir arazi sahibi olunacağı şeklinde de yorumlanmıştır. Yabani bir dana kestiğini gören kişi için hanımından dolayı büyük bir miras kalacağı tabir edilir.

Kısacası dana kestiğini görmek ortak noktada tüm tabirlerde bolluk bereket, helal kazanç ve zenginlik olarak yorumlanmıştır. Sağlıklı, huzurlu ve bollukla geçecek bir yıl olacağı da tabir edilir.

cinler

20.09.2017

avatar

Doğan Lüleci

Rüyamda ölmüş babamla beraber mezbahada düve ve dana kestik kestiğimiz hayvanların kanları az aktı

14.09.2017

avatar

Anar

Ruyada danani( hayvani) kardesimle kesmek istediyimizde, dananin( hayvanin) goz yaslarina rehm ederek kesmeyib, onu azad etmek yani, kesmemek..rahm etmek, dananin aglamasini gormek ne anlamina geliyor, Mumkunse cevablandirardiniz..Ilk onceden tewekkur ederim Sizlere..Allah razi olsun...

06.02.2016

avatar

Mustafa

Rüyaların dili

Soru Sorun

Rüyada inek görmek

Rüya yorumlarını yaparken her zaman ayrıntılı olarak yapmaya &ccedi ...

Rüyada dana görmek

  Geçici olarak ölüm hali olarak aç ...

Rüyada dana kesmek

Rüyada dana kesmek, şöhreti yakalamaya, toplum içerisin ...

Rüyada inek sütü görmek

Rüyada inek sütü görmek çoğu rüya tabiri ya ...

Rüyada öküz görmek

Rüyada öküz görmek kişi için, zor günlerin ...

Rüyada inek sürüsü görmek

Rüyada inek sürüsü görmek hayırlı bir rüya ol ...

Rüyada Eşşek Görmek

Rüyada eşek görmek ne anlam ifade ediyor ve hangi durumlara delal ...

Rüyada Keçi Görmek

Rüyada keçi görmek, rüya sahibi için ger&ccedi ...

Rüyada Koyun Görmek

Rüya yorumları arasında koyun en çok görünenlerin ...

Rüyada Süt Görmek

Rüyada süt görmek, rüya sahibi için rahatlık ...

www.arkadasarabulx.org www.evlibayanlarsitesi.com www.evliciftsiteleri.org www.swingersitelerim.net www.erkekpartnersiteleri.org www.dulbayansitesi.net www.sahibeescortbayan.net
rüya tabirleri